اعلامیه ی سبز

پایگاهی برای مقالات سیاسی-اجتماعی

آقای اردشیر امیر ارجمند، کاری حسینی کنید!/ شورای رهبری دو نفره را تشکیل دهید

خلاصه: با توجه به مباحث مطرح شده در این چند روز و زیر سوال رفتن اعتبار شورای هماهنگی راه سبز امید، اعلامیه سبز خاضعانه از جناب آقای اردشیر امیر ارجمند، تقاضا دارد در سمت مشاور ارشد میرحسین موسوی خود پیش قدم شده و به کاری حسینی دست زده و شورای رهبری دو نفره را به کمک جناب آقای مجتبی واحدی سخنگوی رسمی مهدی کروبی در راستای حصول به اتحاد فراگیر نیروهای سیاسی – اجتماعی ایران، تشکیل دهند.

اعلامیه سبز: جناب آقای اردشیر امیر ارجمند، همانگونه که مستحضر هستید و حتما پیگیر بحث های این چند روز بوده اید، پیرو مصاحبه تفصیلی شما با تلوزیون رسا، و درخواست جنابعالی برای برقراری تعامل سازنده با منتقدان شورای هماهنگی راه سبز امید، پیشنهادی تحت قالب مقاله ای تحلیلی – راهبردی با عنوان «اردشیر امیر ارجمند، مشاوری در قامت رهبر» به صورت همزمان توسط سایت های اعلامیه سبز و خودنویس بر روی شبکه مجازی منتشر شد که منجر به واکنش سراسیمه و مذبوحانه جبهه کودتا در عرض کمتر از 24 ساعت گردید. این پیشنهاد علی رغم بایکوت خبری توسط رسانه های سبز، با استقبال گسترده ای در فضای مجازی از طرف علاقه مندان جنبش سبز و جبهه آزادیخواهی ایران مواجه شد (این بایکوت خبری تا لحظه تنظیم این متن همچنان برقرار می باشد) پس از آن تشکلی نوپا به نام «جامعه وبلاگنویسان سبز» طی بیانیه ای جمعی از شورای هماهنگی راه سبز امید به منظور معرفی جنابعالی در سمت سخنگوی رسمی این شورا تقاضای رسمی نمود، که همچنان پس از گذشت چند روز از انتشار این بیانیه و انعکاس آن در سایتهای چون دانشجو آنلاین ، خودنویس ، تعدادی از خبرگزاریهای مستقل و تعداد زیادی از وبلاگها، بایکوت خبری این بیانیه از طرف سایت کلمه و جرس و دیگر سایتهای سبز تا لحظه تنظیم این متن همچنان ادامه دارد.

در این بین، جناب آقای مجتبی واحدی، سخنگوی رسمی مهدی کروبی یکی از رهبران دربند جنبش سبز طی مصاحبه هایی با سایت های خبری از عدم وجود نماینده ای از طرف جناب آقای کروبی در شورای هماهنگی راه سبز امید پرده برداشت، که تعجب تمامی کنشگران عرصه سیاست ایران را برانگیخت.

با توجه به شرایط پیش آمده و به علت زیر سوال رفتن اعتبار شورای هماهنگی راه سبز امید و به علت حفظ اتحاد در جنبش آزادیخواهی ایران، اعلامیه سبز به عنوان مبتکر این طرح ، خاضعانه از شما درخواست دارد ، با توجه به سکوت و بایکوت خبری این مبحث توسط سایت های نشان دار سبز، خود در سمت مشاور ارشد میرحسین موسوی پیش قدم شده، کاری حسینی نمایید و اتحاد موجود در جبهه آزادیخواهی ایران را فارغ از زد و بند های سیاسی به کمک جناب آقای مجتبی واحدی موجب گردید.

لازم به ذکر است این طرح در صورت همیاری گروههای سیاسی اجتماعی قابلیت تبدیل به طرح «آشتی ملی» را داراست، لذا از تمامی دوستان آشنا و ناآشنایی که در این چند روز ما را در انعکاس صدایمان یاری رساندند، صمیمانه تقاضا داریم به منظور انعکاس این ایده در فضای مجازی و غیر مجازی حداکثر تلاش خود را بکار برند.

همین جا مجدداً بر تحلیل خود از این برهه حساس کنونی اصرار می ورزیم که :

«مطمئن هستیم با ادامه مبارزات و پیمودن مسافتی بیشتر از این راه دشوار و در صورت اتخاذ صداقت و پرهیز از خط کشی های بی مورد سیاسی در آینده ای نزدیک اتحاد بین همه نیروها حاضر در صحنه به وقوع خواهد پیوست و آن روز، روز آزادی ایران است. فراموش نکنیم هدف همه ما ایرانی آزاد برای همه ایرانیان است و گذشت زمان و استمرار مبارزه و اتخاذ رویکرد صادقانه در برخورد با واقعیات، کلید اتحاد و پیروزی ماست«

از آنجا که امیدی به اصلاح روند کاری سایت های رسمی جنبش سبز نداریم ، مجدداً دست یاری به سوی تمامی وبلاگها ، و همراهان آشنا و ناآشنای این چند روز در فضای شبکه های اجتماعی بلند می کنیم. و صمیمانه درخواست داریم، با گذشت از خود، ایران آباد و آزاد و متکثر را ممکن ساخته و رهبران مظلوم جنبش سبز را از زندان کودتا نجات دهند، ما بر قول خود در همراهی با میر حسین موسوی و مهدی کروبی تا آخر ایستاده ایم.

در پایان به فعالان عرصه سیاست ایران و نامهای سرشناس آن یادآور می شویم ، سیاست، علم استفاده از لحظه هاست و کسانی که با کنار گذاشتن محافظه کاریهای سیاسی، و با گذشت از خود برای ایران، به شکستن سکوت در مورد این پیشنهاد اقدام کنند، قطع به یقین، نام خود را در تاریخ این سرزمین به نیکی جاودان خواهند نمود.

از تمامی تشکلات دانشجویی به عنوان پیشگامان نوآوری در جامعه ایران به منظور حمایت صریح از این طرح تحت صدور بیانیه های مجزا خاضعانه دعوت به عمل می آوریم و یادآور می شویم جمله مرد استوار و سازش ناپذیر ایران زمین را که گفت : » هر شهروند ، یک رسانه «

آقای اردشیر امیر ارجمند، ما با رفتار سایت کلمه که علی رغم هشدار شما در مصاحبه تفصیلی تان با تلوزیون رسا ، در این چند روز به حرکاتی دست زد، که نمونه های مشابه آن، تنها در بعضی از روزنامه های چاپ صبح تهران قابل مشاهده است ، به وضوح پی بردیم که این سایت، سیاست های شما را دنبال نمی کند و از آنجا که شما مشاور ارشد میر حسین موسوی هستید و نزدیکی زیادی از لحاظ صداقت و منش با ایشان در شما دیدیم، تقریباً مطمئن شدیم که این روزها خط میرحسین موسوی در کلمه دنبال نمی شود! ما نمی دانیم کدامین دستها مانع از ابراز نظرات خلاقانه سربازان جنبش سبز در پایگاهی می شوند که زمانی آن را دژ نفوذ ناپذیر خود می دانستیم.

بی صبرانه منتظر پاسخ شما هستیم و امید داریم با همان صداقتی که در شما سراغ داریم ، کاری حسینی کرده و از جماعتی که وزن اجتماعی آنان پیشاپیش معین است جدا شده تا ایشان خود را در کفه ترازوی ملت به درستی سنجش کنند!

 

به امید ایرانی، آباد، آزاد و سربلند و برای تمامی ایرانیان

شورای نویسندگان اعلامیه سبز


Advertisements

16/05/2011 - Posted by | مقاله, مقاله ی واکنشی, مقاله ی اختصاصی | , ,

2 دیدگاه »

 1. سلام
  من از طریق ار اس اس شما را دنبال میکنم و معمولا اخبار و بیانیه های سایت شما را کامل خوانده و بین دوستان شیر میکنم
  سوالم از سایت شما
  توضیحی که راجب خود سایت و نویسندگان اون وجود داره خیلی کمه و در این اوضاع که حتی اتهام به سایت کلمه هم وجود داره این مورد میتونه اتهامی برای شما هم باشه
  شورای نویسندگان شامل چند نویسنده میباشد و نظرات و مقاله های آنان بازتاب خواست مردم در اجتماع میباشد؟؟؟؟؟

  دیدگاه توسط بهزاد | 16/05/2011 | پاسخ

 2. ما نسل پشیمان و شرمنده انقلاب 57 ذهنیت مرموز و مردم ستیز مصادره انقلاب را هنوز با خودداریم و این شرمندگی ما در برابر جوانان و نوجوانان سلحشور و ازادیخواهی ایرانی را دو چندان میکند زمانیکه مشاهده میکنیم چه پیکر های عزیز و نامآوری برای سرافراز این سرزمین به زیر خراورها خاک رفت و چه مادران آموزگار وطن پرستی و صداقت که در مرگ عزیزنشان به خاک نشستند.نابود باد ذره ای عدم صداقت و ناراستی با آنان.نباید به هیچکس اجازه حتا نوک سوزنی انحراف از آرمانهای شریف و گرانبهای این ملت که همانا آزادی و عدالت اجتماعیست داده شود.هرکس در موقعیت اجتماعی فقط باید درراه حاکمیت واقعی مردم بر سرنوشت خودشان انجام وظیفه نماید و از گرایشات و تعلقات فرقه ای که آتش بر خرمن هستی جامعه میزند پرهیز گردد.این یگانه راه ازادی ایران است.پیروز و سربلندباشید

  دیدگاه توسط فرامرز طاهری | 17/05/2011 | پاسخ


پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: