اعلامیه ی سبز

پایگاهی برای مقالات سیاسی-اجتماعی

اصلاح طلبان حکومتی را بشناسیم!

خلاصه: مردم ایران، و جنبش آزادیخواهی با اسطوره هایی پیمان بسته اند که آرمان آزادی و حق طلبی را به عنوان هدف غایی خویش در نظر گرفته اند و مدتهاست با سیاست مدارانی  که منافع شخصی و گروهی خویش را سرمشق حرکات سیاسی-اجتماعی خویش قرار داده اند، تعیین تکلیف نموده اند.

اعلامیه سبز: در شرایط حال حاضر کشور که از هم آشفتگی حاکمیت دروغ و ریا و استبداد ولایت فقیه بیش از پیش آشکار می شود، منادیان گفتمان اصلاح طلبی 76 یا طیف اصلاح طلبان حکومتی که فرصت سوزی و اتخاذ تاکتیک های غلط و عقب نشینی های مکرر ایشان در بروز فاجعه کنونی در کشور بر هیچ کس پوشیده نیست، در غیاب رهبران نمادین جنبش و به منظور سیطره مجدد بر جنبش آزادیخواهی و انحراف آن از اهداف حق طلبانه، به شدت فعال شده اند. در نبرد اندیشه ها و به منظور برخورد هر چه قاطع تر و سریعتر با این چهارچوب فکری شکست خورده، اعلامیه سبز، بر آن شد تا مختصات حرکتی این نوع گفتمان را در شرایط حال حاضر کشور به استحضار همرزمان و همراهان این حرکت عظیم برساند، باشد که ایشان بدانند، سربازان جنبش سبز و آزادیخواهی کوچکترین حرکات این طیف سیاسی را به دقت زیر نظر دارند و آگاه باشند که پس از عاشورا و 25 بهمن و طنین انداز شدن چند باره  شعار محوری «مرگ بر اصل ولایت فقیه» ، انحراف جنبش آزادیخواهی از مسیر اصلی به هیچ عنوان میسر نیست.

استراتژی حرکتی طیف اصلاح طلب حکومتی بر سه پایه استوار است :

حرکت با چراغ خاموش:

مهمترین مشخصه جریان اصلاح طلبی حکومتی، حرکت با چراغ خاموش است. در تحلیل نهایی، این طیف سیاسی از آنجا که خود را جزیی از حاکمیت محسوب می کند و از آنجا که وزن اجتماعی خود را در شرایط دو قطبی کشور به درستی سنجش نموده است، از شفافیت و صداقت تا جایی که امکان داشته باشد، پرهیز می کند و در اعلام مواضع به کلی گویی مبادرت می ورزد. تیغ تند حملات این دسته از افراد در بهترین حالت متوجه دولت محمود احمدی نژاد است و از پاسخ صریح به نقش رهبری و بویژه شخص علی خامنه ای در بروز فاجعه کنونی در کشور تا حد امکان دوری می کنند.

کسب مشروعیت از رهبران دربند جنبش سبز:

از مشخصات مهم دیگر این جریان فکری و سیاسی، تلاش گسترده در کسب مشروعیت برای خویش از قبال مبارزات حق طلبانه رهبران دربند جنبش سبز است. به عبارت دیگر این طیف سیاسی، به جای موضع گیری صحیح و کسب مشروعیت و اعتبار از قبال مبارزات خود و بویژه از طریق مبارزات حق طلبانه که وجه بارز حرکت جنبش آزادیخواهی کنونی است، سعی می کند خود را به نحوی در پشت رهبران دربند جنبش سبز پنهان نماید و از این اسطوره های دربند برای خویش کسب مشروعیت و اعتبار نماید. از همین جا اعلام می کنیم که مواضع رهبران دربند جنبش آقایان موسوی و کروبی در زمان اسارت تنها از طریق مشاوران ارشد و سخنگویان رسمی این دو بزرگوار قابل قبول است و هشدار می دهیم با هرگونه سوء استفاده ابزاری از این بزرگواران به شدت برخورد می شود.

تقلیل هدف نهایی جنبش به حفظ نظام:

طیف اصلاح طلب حکومتی، حتی الامکان از ارائه برنامه ای شفاف برای عبور از استبداد حاکم بر کشور و با تکیه بر گفتمان خود پرهیز می کند. مهترین دغدغه ایشان نه آزادی که حفظ نظام است. تمام تلاش این طیف صرفاً بازگشت به قدرت است و از این رو همواره بر لزوم مرز بندی های بی مورد سیاسی تکیه می کند، در تمامی نوشتار و گفتار این طیف سیاسی به نحوی مرز بندی با دیگر گروههای سیاسی-اجتماعی به چشم می خورد و در شرایطی که اتحاد برای شکست استبداد اجتناب ناپذیر است، دانسته یا ندانسته در راستای استراتژی بلند مدت جمهوری اسلامی و کاشتن تخم تفرقه گام برمی دارد.

در پایان ضمن دعوت دوستان به مطالعه مطلب تحلیلی «اصلاح طلبی حکومتی و اصلاح طلبی اصیل« صمیمانه به طیف اصلاح طلب حکومتی یادآور می شود:

مردم ایران و جنبش آزادیخواهی با اسطوره هایی پیمان بسته اند که آرمان آزادی و حق طلبی را به عنوان هدف غایی خویش در نظر گرفته اند و مدتهاست با سیاست مدارانی  که منافع شخصی و گروهی خویش را سرمشق حرکات سیاسی اجتماعی خویش قرار داده اند، تعیین تکلیف نموده اند. از ایشان دوستانه تقاضامندیم آب در هاون نکوبیده و تا دیر نشده است با حرکت اصیل و مردمی همراه شوند و مجدداً هشدار می دهیم صبر جنبش آزادیخواهانه ایران ابدی نیست و بازندگان این حرکت شتاب گیرنده، کسانی هستند که در مقابل حرکت قطار آزادیخواهی بایستند و یا در صدد انحراف آن برآیند.

Advertisements

28/05/2011 - Posted by | مقاله, مقاله ی اختصاصی |

هنوز دیدگاهی داده نشده است.

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: