اعلامیه ی سبز

پایگاهی برای مقالات سیاسی-اجتماعی

سخنی با سایتهای مدعی انحصاری افکار میرحسین موسوی!

خلاصه: عزیز شدن موسوی و کروبی تنها به علت همراهی ایشان با خواستهای مردم بود، بیش از این آب در هاون نکوبید و تا دیر نشده با جنبش آزادیخواهی همصدا شوید صبر جنبش آزادیخواهی ابدی نیست و بازندگان این حرکت شتاب گیرنده کسانی هستند که در مقابل قطار آزادیخواهی ملت ایران بایستند و یا در صدد انحراف آن برآیند. مجدداً تاکید می کنیم که ریزش در جبهه ارتجاع کامل گردیده و عناصر باقی مانده به جزء تعدادی مزد بگیر و عمله ظلم تعریف نمی شوند که ایشان نیز دچار ریزش نمی شوند چرا که عمله ظلم، مزد می گیرد و ظلم می کند، اساساً کسی که یک جو انسانیت و معرفت در وجود او باشد نمی تواند سیستم پوسیده و جنایتکار ولایت مطلقه فقیه را با آزادی همسان داند و در این سیستم حضور داشته باشد. برائت از این عمارت پوسیده اولین گامی است که باید برداشته شود تا به صدق گفتار یک نفر اطمینان حاصل شود. اینقدر به دنبال امثال مطهری ها و بازتاب نظرات آنها در سایتهایتان نگردید. افکار قرون وسطایی این افراد بویژه در مقوله فرهنگ بزرگترین خطری است که اگر به صورت کامل مسلط شوند چیزی از ایران و ایرانی باقی نمی ماند. شما را به بازگشت به خط میرحسین موسوی فرا می خوانیم و هشدار می دهیم ادامه روند کاری این چند هفته شما منجر به افول اعتبار شما نزد آزادیخواهان خواهد شد. به خود آیید و همت کنید و آیینه تمام نمای استواری و حق طلبی میرحسین گردید.

اعلامیه سبز: مصاحبه اخیر علی مطهری نماینده تهران در به اصطلاح مجلس شورای اسلامی را در سایت خبر آنلاین به دقت مورد بررسی قرار دادیم و در عین حال انعکاس آن در برخی از سایتهای مدعی انحصاری حمایت از میرحسین موسوی را نیز مشاهده نمودیم. چند هفته است که در این سایتها خبری از نقش ولی امر مسلمین جهان در بروز وضع آشفته و اسفناک کنونی در کشور نیست و خط تطهیر و تسلیم پرقدرت دنبال می شود و از قرار معلوم فتیله ها را مجدداً پایین کشیده و خطبه های 14 خرداد را به عنوان استراتژی حرکتی مد نظر قرار داده اند.

بخشهایی از مصاحبه علی مطهری که در سایتهای به اصطلاح حامی میرحسین موسوی مورد سانسور قرار گرفت را عیناً به همراه توضیحاتی در اینجا نقل می کنیم تا همرزمان و همراهان در این حرکت عظیم بخوانند و درجه وارونه جلوه دادن حقیقت را خود به قضاوت بنشینند. چرا که عمیقاً معتقدیم دوری از شفافیت و پوشاندن حقایق در هاله ای از ابهام بزرگترین خطر برای جنبش آزادیخواهی است و راه همانگونه که دو اسطوره استواری میرحسین موسوی و مهدی کروبی انتخاب کردند و نشان دادند نه تسلیم و سازش و کرنش در برابر فرعون زمان ، بلکه ایستادگی، حق طلبی و حرکت بر محور حقیقت است.

و اکنون افاضات علی مطهری که چندی بود در ستون ویژه برخی سایتهای سبز جای ثابتی پیدا کرده بود، به سمع و نظر شما می رسد. لازم به ذکر است اینبار شدت درخشش افکار طلایی ایشان چنان مشعشع بود که به جز چند خطی مجال ظهور در این سایتها و آن هم به صورت سانسور شده پیدا نکرد. سوال اساسی این است که چرا این سایتهای مدعی انحصاری حمایت از میرحسین موسوی جرات نمی کنند متن کامل صحبتهای علی مطهری را مانند دفعات پیش منتشر کنند تا همگان بدانند تخم مرغهای جنبش آزادیخواهی ایران بدست تعدادی افراد معلوم الحال در حال قرار گرفتن در سبد چه تفکرات مشعشعی است.

توجه ویژه همرزمان در این حرکت عظیم را علاوه بر نظرات مشعشع جناب مطهری در مورد جنبش سبز به کلملت درخشان و بی نظیر این مرد عرصه فرهنگ در مورد ملی گرایی نیز جلب می کنیم.

 

حضور اصلاح طلبان در انتخابات

علی مطهری: شورای نگهبان دلیلی ندارد که صلاحیت نامزدهای این جریان ]اصلاحطلبان[ را رد کند. بنده شخصا معتقدم که به جز آقایان موسوی و کروبی، شورای نگهبان نباید صلاحیت کس دیگری را در ارتباط با بحران اخیر رد کند.

تفسیر به زبان ساده: معنی مستقیم این صحبت این است که موسوی و کروبی صلاحیت ندارند.

شروط اصلاح طلبان و خاتمی برای شرکت در انتخابات

علی مطهری: اتفاقا من معتقدم که آقای خاتمی حرف​های درستی زده است ولی نه به عنوان شرط. من هم معتقدم که بسیاری از زندانی​های پس از انتخابات باید آزاد شوند، چون در حال حاضر بی​خود دارند به آنها سخت می گیرند. این که بگویند چون این افراد بر موضع خود هستند و ابراز ندامت و پشیمانی نمی کنند آزاد نمی شوند، منطق درستی نیست. اگر اقدام عملی مانند تخریب یا قیام مسلحانه علیه نظام نکرده اند باید آزاد شوند. ولی راه نیل به این خواسته ها این نیست که اصلاح طلبان برای انتخابات شرط بگذارند. حتی شرکت در انتخابات و به دست آوردن تعدادی از کرسی​های مجلس و به رخ کشیدن پایگاه اجتماعی شان، راه را باز می​کند تا آنها بتوانند به این خواسته هایشان برسند. تحریم انتخابات ممکن است آنها را منزوی کند و دیگر در آینده نتوانند کاری  بکنند. قطعا نظر رهبری هم بالا بردن سطح مشارکت در انتخابات آینده است. من خواسته های آنها را قبول دارم و منطقی می​دانم ولی شرط گذاشتن برای نظام را درست نمی​دانم چون نظام معمولا در این موارد ایستادگی می کند و زیر بار این شرط ها نمی​رود و به این ترتیب آنها از حضور در این عرصه محروم می​شوند بدون آنکه دستاوردی داشته باشند در حالی که فضای سیاسی را هم تندتر کرده اند.

تفسیر به زبان ساده : وعده سر خرمن جناب مطهری به اصلاح طلبان از این قرار است که بنا بر نظر مقام معظم(!) رهبری، شما اصلاح طلبان حکومتی، جنبش سبز و آقای موسوی و کروبی را نقداً رها کنید ، سرمایه اجتماعی حاصل را دود کنید ، به کمک نظام و مقام معظم(!) رهبری بیایید تا از این گرداب هلاکت رهایی یابد ، بعد می نشینیم و راجع به زندانیان شما صحبت می کنیم.

سوالی جالب از مطهری و پاسخ جالبتری از ایشان.

برخی سایت​ها گفته​اند که آقای خاتمی در یکی از دیدارهای اخیرشان گفته​اند که دیگر جنبش سبزی وجود ندارد و باید از مسائل پس از انتخابات گذشت و اصلاح​طلبان باید تدارک یک جریان جدید را ببینند. به نظرتان این موضع گیری می​تواند منجر به برون رفت اصلاح طلبان از شرایط کنونی شود؟

علی مطهری: قطعا این حرف​ها مفید است که خاتمه جریان سبز را اعلام کرده​اند. این اظهارات، مخالفت با جنبش سبز است و می​تواند بهانه خوبی برای پذیرش دوباره اصلاح طلبان در عرصه باشد. اگرچه برخی آقای خاتمی را از سران فتنه می​دانند ولی بنده شخصا چنین نظری ندارم….

شخصا قبول ندارم که ماه​ها قبل از انتخابات برنامه ریزی برای براندازی شده بود و آقای خاتمی هم از سران فتنه است! حال که خود ایشان نرمش نشان می​دهند، نظام هم باید عطوفت به خرج دهد و آنها را بپذیرد.

تفسیر به زبان ساده: خاتمی خودی است و موسوی و کروبی غیر خودی

اتحاد اصول گرایان به منظور ارائه یک لیست انتخاباتی واحد

علی مطهری: من اساسا قائل به وحدت اصولگرایان نیستم. زمانی باید از وحدت اصولگرایان دم بزنیم که رقیب سرسختی در مقابل مان باشد، رقیبی که به مرز دشمنی میرسد، مثلا زمانی که رقیب ما چهرههای تند و تیزی مثل آقایان تاجزاده و بهزاد نبوی باشند، اصلاح طلبانی که به دنبال تغییر ساختار نظام بودند. اگر امکان ورود این افراد به مجلس وجود داشته باشد، ما باید با هم متحد شویم تا آنها رای قابل توجهی نیاورند. اما الان کسانی از اصلاح طلبان از سوی شورای نگهبان تایید صلاحیت می​شوند که بی​خطرند و افراد معقولی​هستند و ولایت فقیه را قبول دارند.

مثلا چهره​هایی مثل آقایان کواکبیان یا پزشکیان و یا خباز چه خطری برای نظام دارند؟ به نظر من این​ها از برخی اعضای فراکسیون انقلاب اسلامی اصول گراترند. در چنین فضایی این همه اصرار برای وحدت برای چیست؟ ……

باید به سمت مجلس عقل گرا و معتدل برویم. باید مبانی و اصولی را تعریف کنیم که هر کس آن را قبول دارد وارد این جبهه شود، اصولی مثل ولایت فقیه، آزادی، عدالت اجتماعی، مردم سالاری دینی، استقلال فرهنگی، امر به معروف و نهی از منکر، نقش زن در جامعه، رعایت اخلاق در سیاست، قانونگرایی، توجه به نسل جوان و…. بر اساس این اصول با برداشت واحد است که باید وحدت بیابیم و افرادی که به این اصول معتقدند به مجلس راه یابند، چه اصولگرا باشند و چه اصلاح طلب. مهم برداشت واحد از این اصول و مبانی است. مثلا باید برداشت همه ما از ولایت فقیه با آزادی یکسان باشد]!!!![

تفسیر ساده : این کلمات و جملات چنان شفاف بیان شده اند که نیازی به هیچ تعبیر و تفسیری ندارند.

علی مطهری و ملی گرایی

علی مطهری: من خودم را یک مسلمان ایرانی می‌دانم. به قول سیدجمال‌الدین اسدآبادی وطن ما آنجاست که اسلام باشد. ما مرزهای موجود را مرزهای قراردادی می‌دانیم که خیلی از آنها را استعمارگران ترسیم کرده اند، به ویژه مرزهای خاورمیانه که به دست انگلیسی‌ها و فرانسوی‌ها پس از شکست دولت عثمانی و بیشتر به صورت خطوط مستقیم کشیده شده و برای ایجاد تفرقه بین دنیای اسلام بوده است. اینکه ما روی ایرانی یا عرب و یا ترک بودنمان تأکید داشته باشیم و به آن تفاخر کنیم نوعی انحراف از تعالیم اسلام است. البته هرکسی وطنش را دوست دارد ولی وطن‌دوستی یک امر مشترک بین انسان و حیوان است و یک امر متعالی نیست. کما اینکه یک حیوان هم وقتی به حریمش‌ وارد می‌شوند از آن دفاع می‌کند. دفاع از وطن مثل دفاع از مال و ناموس امری مقدس است اما چون امری مشترک میان انسان و حیوان است، مثل دفاع از عقیده و ایدئولوژی و ارزشهای انسانی که مختص انسان است دارای تعالی نیست. به همین جهت ملیت پرستی و تعصب نژادی به طور کلی امری مذموم و نکوهیده است. امروز هم بخش بزرگی از مشکلات جهان اسلام ناشی از تعصبات قومی است و البته عربها در این زمینه گوی سبقت را از ایرانی ها و ترکها و غیره ربوده اند.

تفسیر به زبان ساده: جناب علی مطهری با صدای بلند اعلام می دارند که من ایران را برای اسلام می خواهم. به عبارت دیگر چیزی به نام منافع ملی در برابر مصالح اسلام برای آقای مطهری مطرح نیست.  

 

در پایان سخنی از روی حسن نیت با سایتهای مدعی انحصاری حمایت از میرحسین موسوی:

عزیز شدن موسوی و کروبی تنها به علت همراهی ایشان با خواستهای مردم بود، بیش از این آب در هاون نکوبید و تا دیر نشده با جنبش آزادیخواهی همصدا شوید صبر جنبش آزادیخواهی ابدی نیست و بازندگان این حرکت شتاب گیرنده کسانی هستند که در مقابل قطار آزادیخواهی ملت ایران بایستند و یا در صدد انحراف آن برآیند. مجدداً تاکید می کنیم که ریزش در جبهه ارتجاع کامل گردیده و عناصر باقی مانده به جزء تعدادی مزد بگیر و عمله ظلم تعریف نمی شوند که ایشان نیز دچار ریزش نمی شوند چرا که عمله ظلم مزد می گیرد و ظلم می کند، اساساً کسی که یک جو انسانیت و معرفت در وجود او باشد نمی تواند سیستم پوسیده و جنایتکار ولایت مطلقه فقیه را با آزادی همسان داند و در این سیستم حضور داشته باشد. برائت از این عمارت پوسیده اولین گامی است که باید برداشته شود تا به صدق گفتار یک نفر اطمینان حاصل شود. اینقدر به دنبال امثال مطهری ها و بازتاب نظرات آنها در سایتهایتان نگردید. افکار قرون وسطایی این افراد بویژه در مقوله فرهنگ بزرگترین خطری است که اگر به صورت کامل مسلط شوند چیزی از ایران و ایرانی باقی نمی ماند. شما را به بازگشت به خط میرحسین موسوی فرا می خوانیم و هشدار می دهیم ادامه روند کاری این چند هفته شما منجر به افول اعتبار شما نزد آزادیخواهان خواهد شد. به خود آیید و همت کنید و آیینه تمام نمای استواری و حق طلبی میرحسین گردید.    

به امید ایرانی آباد، آزاد و سربلند و برای ایرانیان

Advertisements

19/07/2011 - Posted by | مقاله, مقاله ی واکنشی, مقاله ی اختصاصی, سخن کوتاه | , , , ,

هنوز دیدگاهی داده نشده است.

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: