اعلامیه ی سبز

پایگاهی برای مقالات سیاسی-اجتماعی

پروژه جدید اصلاح طلبان حکومتی: سراب اقلیت قوی در مجلس فرمایشی

خلاصه: چیزی به نام جمهوری اسلامی سالیان سال است که وجود خارجی ندارد و جای بسی تاسف است که تعدادی کودکانه و درعالم واقعیات در اندیشه حفظ موهومی هستند که مصداق آن فقط در عالم خیال وجود دارد. جمهوری اسلامی در عمل شکست خورد و توسط میراث خواران حکومتی براندازی شد و تبدیل به استبداد ولایت فقیه گشت و به قول یار دربند جنبش آزادیخواهی، مهدی کروبی، در شرایط کنونی نه نام جمهوری و نه نام اسلامی را می توان بر آن نهاد که به واقع در صورت چنین نامگذاری هم ساحت اسلام و هم ساحت جمهوری را به لکه ننگ سیاهی آغشته کرده ایم. نگاه اصلاح طلبی اصیل به مردم است و هیچگاه هیزم تنور انتصابات و خیمه شب بازی انتخابات نمی شود، در مقابل استبداد می ایستد و هزینه آن را هر چه باشد، می پردازد.   

اعلامیه سبز: پس از بحث های چالشی چند ماه گذشته که منجر به در هم شکسته شدن کامل تز اصلاح طلبی حکومتی در فضای سیاسی ایران گردید، اکثر نیروهای فعال و گروههای موجود در این طیف سیاسی که دارای صداقت بوده و درد مردم داشتند مسیر خود را انتخاب نموده و به اصلاح طلبان اصیل ملحق شدند. عده ای نیز به صورت علنی سرسپردگی به دیکتاتور را پیشه کردند و برای خوش آیند ارباب قدرت، برائت از جنبش سبز و اسطوره های استواری را در دستور کار قرار دادند. با این وجود در شرایط کنونی همچنان تعدادی از وسط بازان حضور دارند که کودکانه گمان می کنند همچنان دوران خوش گذشته است و آش همان آش هست و کاسه همان کاسه که عده ای اصلاح طلب حکومتی را با عنوان فریبنده اقلیتی قوی به مجلس فرمایشی فرستاده و دوباره به سیاست شکست خورده فشار از پایین و چانه زنی در بالا روی بیاورند تا مجدداً سهمی را در قدرت بازیابند و چند صباحی به عمر حکومت استبدادی ولایت فقیه بیفزایند و جالب اینکه در پروژه ایشان از قرار معلوم فداکاریهای جنبش سبز و جنبش آزادیخواهی قرار است به عنوان اهرم فشار از پایین عمل نماید و چانی زنی توسط اصلاح طلبان حکومتی و در راستای هدف مضحک «حفظ نظام» به انجام برسد یعنی دقیقاً کاری که در هشت سال دولت اصلاحات مشغول آن بودند. هزینه را نیروهای بی نام و نشان بدهند و کیف آن را وکیل الدوله های ملبس به لباس وکیل الرعایا ببرند.

وسط بازان بدانند که دوران وسط بازی به اتمام رسیده است. بیش از این آب در هاون نکوبند و تا دیر نشده با جریان اصیل و مردمی همراه شوند که زمان برای انتخاب به سرعت رو به اتمام است. از خواب برخیزید و چشمهایتان را باز کنید و دیگ جوشان نارضایتی در کشور و جبهه آشفته و هراس آلود ارتجاع را ملاحظه کنید! زینهار که جنبش آزادیخواهی راه رفته را باز نخواهد گشت و از شعارهایی که داده است، پا پس نخواهد کشید و بازندگان این حرکت شتاب گیرنده کسانی هستند که در مقابل قطار آزادیخواهی بایستند و یا در صدد انحراف آن برآیند که هر آنکس چنین کند، زیر ضربات پر قدرت آن له خواهد شد.

برای یادآوری به کسانی که به خواب رفته اند و یا خود را به خواب زده اند، مجدداً تاکید می گردد چیزی به نام جمهوری اسلامی سالیان سال است که وجود خارجی ندارد و جای بسی تاسف است که تعدادی کودکانه و درعالم واقعیات در اندیشه حفظ موهومی هستند که مصداق آن فقط در عالم خیال وجود دارد. جمهوری اسلامی در عمل شکست خورد و توسط میراث خواران حکومتی براندازی شد و تبدیل به استبداد ولایت فقیه گشت و به قول یار دربند جنبش آزادیخواهی، مهدی کروبی، در شرایط کنونی نه نام جمهوری و نه نام اسلامی را می توان بر آن نهاد که به واقع در صورت چنین نامگذاری هم ساحت اسلام و هم ساحت جمهوری را به لکه ننگ سیاهی آغشته کرده ایم.

با علم به چنین حقیقتی بود که میرحسین موسوی تنها حدود دو سال پیش از عبارت جمهوری اسلامی استفاده نمود و آن هم وقتی بود که هنوز صادقانه به اصلاح این جرثومه فساد امید داشت. میرحسین موسوی پس از آن علی رغم علاقه شخصی از بکار بردن و اصرار بی مورد بر عبارت موهومی جمهوری اسلامی پرهیز کرد و این به آن علت بود که او همراه مردم بود و همراهان مردم، اولاً چون همراه مردمند در وادی واقعیات زندگی می کنند و در ثانی هیچگاه ایده آلهای خود را به عنوان خواست مردم به آنها قالب نمی کنند، بلکه از خود می گذرند و خود می شکنند و آینه تمام نمای خواست مردم می گردند.  در این ارتباط میر حسین موسوی در بیانیه 17 ضمن ارائه پیشنهادهای پنج گانه خود برای برون رفت کشور از بحران که همانا بازتاب کف خواستهای مردم و آماده سازی زمینه برای سپردن رسمی نهاد ارتجاعی ولایت فقیه به زباله دان تاریخ است، متذکر گردید:

“همه این پیشنهادات بدون نیاز به توافق نامه و مذاکره و داد و ستدهای سیاسی و از موضع حکمت و تدبیر و خیرخواهی می‌تواند اجرایی شود.” او در عین حال تاکید می‌کند که “اندیشیدن به این گونه راه حلها که عده‌ای توبه کنند و عده‌ای معامله کنند و بده و بستانی صورت گیرد تا این مشکل بزرگ حل شود عملا به بیراهه رفتن است.

عبارت فوق نقشه راه اصلاح طلبی اصیل و خط میرحسین موسوی و مهدی کروبی است، که امید است به خواب رفتگان، هر چه زودتر بدان برگردند.

در اصلاح طلبی اصیل ، همه با هم هزینه می دهند و همه با هم به پیروزی می رسند و دکان عافیت طلبی و فرصت طلبی با هدف مضحک «حفظ نظام» زیر لوای سیاست کثیف چانه زنی در بالا و فشار از پایین، نه معنی می دهد و نه وجود دارد.

اصلاح طلبی اصیل از دل مردم می جوشد و لاجرم بر دل مردم می نشیند، در اصلاح طلبی اصیل خواست، خواست مردم است، چرا که طلیعه داران آن از جنس مردم هستند.

نگاه اصلاح طلبی اصیل به مردم است و هیچگاه هیزم تنور انتصابات و خیمه شب بازی انتخابات نمی شود، در مقابل استبداد می ایستد و هزینه آن را نیز، هر چه باشد، می پردازد.  

 

به امید ایرانی آباد، آزاد و سربلند و برای تمامی ایرانیان

Advertisements

10/08/2011 - Posted by | مقاله, مقاله ی اختصاصی, تحلیل روز | , ,

هنوز دیدگاهی داده نشده است.

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: