اعلامیه ی سبز

پایگاهی برای مقالات سیاسی-اجتماعی

سخنگویان خود خوانده؛ ترفند جدید دلالان سیاسی ولایت فقیه!

خلاصه : در جنبش آزادیخواهی ایران، علی رغم تعاریف بعضاً متضاد از چگونگی وقوع انقلاب 57 و حوادث و اتفاقات سی ساله گذشته در یک نگاه کلان با نگاه به آینده و با اشتراک و پافشاری بر آرمان آزادی و حق تعیین سرنوشت ، «ما همه با هم هستیم» و این پرقدرت ترین سلاح ما در برابر توحش حاکم بر ایران است، سعی نماییم با هشیاری، در دامهای رنگارنگ جمهوری ولایت فقیه نیافتاده و به دست خود ، خویش را خلع سلاح ننماییم.  در شرایط کنونی کشور همه نیرویهای مبارز و در صحنه از مجاهدین خلق گرفته تا چپ ها و مشروطه طلب ها و اصلاح طلبان اصیل و آنانی که در وادی عمل و به راستی مبارزه می کنند و زخم و درد دیکتاتوری را چشیده اند و هزینه داده اند، به هیچ عنوان آگاهانه در صدد تخریب دیگر گروههایی که در راستای هدف نهایی و مشترک  برچیده شدن استبداد ولایت فقیه  در کشور گام برمیدارند، نه قلم می زنند و نه به خط کشی می پردازند.

اعلامیه سبز: با آشکار شدن بیش از پیش اصلاح ناپذیری دستگاه استبدادی ولایت فقیه، نشانه های همگرایی بین فعالان و نیروهای حاضر در جنبش آزادیخواهی به مرور زمان بیشتر و بیشتر بروز می یابد. در واقع اتحاد و هماهنگی بین تمامی بخشهای جبهه آزادیخواهی برای نبرد نهایی با دستگاه ارتجاعی ولایت فقیه یک ضرورت است و فعالین و نیروهای صادق و آنان که درد مردم دارند و در سودای آزادی این سرا هستند این حقیقت را به صورت ناخودآگاه و با آشکار شدن بیش از پیش توحش  سیستم ارتجاعی ولایت فقیه، درک کرده اند. وضعیت اسفناک کنونی و کشوری که در حال نابودی تدریجی است، نجات ایران را در اولویت دغدغه های همه گروهها و فعالین صادق قرار داده است. به عبارت دیگر آرمان آزادی و نجات ایران باعث شده است که خط کشی های سیاسی بین نیروهای صادق کم رنگ تر و در بعضی موارد محو شوند. چیزی که استبداد ولایت فقیه را به شدت به هراس انداخته است. دیگر مسله سبز، سفید و یا سرخ نیست، بلکه با سخت تر شدن شرایط و در اولویت قرار گرفتن مسله نجات ایران، رنگین کمان عقاید مردم ایران می رود تا در عین کثرت در وحدت پرچم ایران رنگ بازد.

این دقیقاً همان چیزی است که باعث گردیده، استبداد ولایت فقیه احساس خطر جدی نموده و با بسیج تمامی امکانات در راستای استراتژی سی ساله خود و کاشتن تخم تفرقه در جنبش آزادیخواهی به شدت فعال شود.

 استبداد ولایت فقیه، این بار با اختراع یک شعبده بازی عجیب و دور از انتظار از طریق دلالان سیاسی خود برای کاشتن تخم تفرقه در جنبش آزادیخواهی اقدام کرده و متاسفانه تعدادی از هموطنان خواسته و یا ناخواسته با آن هم گام شده اند.

در شرایط کنونی کشور همه نیرویهای مبارز و در صحنه از مجاهدین خلق گرفته تا چپ ها و مشروطه طلب ها و اصلاح طلبان اصیل و آنانی که در وادی عمل و به راستی مبارزه می کنند و زخم و درد دیکتاتوری را چشیده اند و هزینه داده اند به هیچ عنوان آگاهانه در صدد تخریب دیگر گروههایی که در راستای هدف نهایی و مشترک  برچیده شدن استبداد ولایت فقیه  در کشور گام برمیدارند، نه قلم می زنند و نه به خط کشی می پردازند.

امپراطوری دروغ و ریا در شعبده بازی اخیر خود، توسط دلالان سیاسی نام آشنا و رسوا، اینبار تراشیدن تعدادی سخنگوی خود خوانده با رنگ سبز را در دستور کار قرار داده است. اینان که اکثراً تعدادی خارج نشین بی درد هستند ، از راه دور به ناگاه مشغول دل سوزاندن برای جنبش سبز شده و به نسخه پیچی رو آورده اند. لازم به ذکر است تعدادی از ایشان تا قبل از جریانات این دوساله رفت و آمدهای مرتبی به ایران نیز داشته و هم از نعمت زندگی آزاد در خارج از کشور بهره برده اند و در عین حال هر از چند گاهی هوای وطن کرده چرخی نیز در مناطق مرفه نشین تهران زده اند. به نظر می رسد بیشترین هزینه ای که اکثر این سخنگویان خود خوانده در راه جنبش سبز پرداخته اند ، بهای همان بلیط هواپیمایی است که برای رفت و آمد بین تهران و ایالات متحده متقبل می شده اند.

به عنوان یک گروه مستقل مجدداً اعلام می کنیم جنبش سبز یک جنبش متکثر است و هیچگاه و در هیچ زمانی قیمی نداشته است و تنها دارای دو رهبر نمادین می باشد که مواضع ایشان در زمان اسارت فقط و فقط از طریق مشاوران و سخنگویان رسمی این دو بزرگوار قابل قبول است. عزیزانی که به دلالان سیاسی رسوای ولایت فقیه متصل می شوند، لطف کرده با همفکری با یکدیگر جریانی را تشکیل داده و آنگاه با توجه به وزن اجتماعی خویش و با توجه به اعتباری که از طریق مبارزات خویش کسب می کنند، راه جریان خویش را از دیگر جریانات و شاخه های سیاسی جدا بنمایند و آنگاه با نام جریان خویش به موضع گیری اقدام نمایند. از قرار معلوم، جنبش سبز طفل یتمی است که هر از چند گاهی تعدادی قیم خود خوانده پیدا می کند که به جای افزودن بر اعتبار آن از طریق جذب دیگر گرایشات سیاسی و فکری سعی دارند با سیاست حذفی از اعتبار آن بکاهند.

 

حال جای این سوال باقی است که همسویی آشکار با استبداد ولایت فقیه و آن هم از طریق اتصال، همراهی و همنوایی  با  دلالان سیاسی نام آشنای این دستگاه پوسیده در خارج کشور، چگونه کمکی به رفع بلای خانمان سوز ولایت فقیه از کشور عزیزمان می کند؟ در شرایطی که اتحاد برای شکست استبداد اجتناب ناپذیر است ، شروع یک فرآیند تخریبی در جنبش آزادیخواهی ، به نفع چه کسی تمام می شود؟ به صحنه کشیدن بخشی از اپوزیسیون برای تخریب بخش دیگری از آن در انتها به نفع چه کسی است؟

اعلامیه سبز ضمن ابراز تاسف از رسوایی اخیر که دست پنهان استبداد ولایت فقیه در بروز آن آشکار است. هشدار می دهد اتصال و به خصوص همنوایی با جریانات مشکوک و دلالان سیاسی استبداد ولایت فقیه در خارج از کشور، تحت هر عنوان و با هر بهانه، اعتبار هر کس و هر جریانی را نابود خواهد نمود. کاشتن تخم تفرقه و جدایی طیف های مختلف جنبش آزادیخواهی از یکدیگر، سیاست نخ نما و استراتژی سی ساله استبداد ولایت فقیه است که عده ای دانسته و یا ندانسته در راستای آن قدم و قلم می زنند. امید است از این پس با هشیاری همرزمان از طیف های مختلف سیاسی، اتحاد بی نظیر خود را در ادامه مسیر مبارزه همچنان حفظ کرده و استوار در مسیر دفع بلای خانمان سوز ولایت فقیه که در حال سوزاندن کشور عزیزمان است، متحد گام برداریم.

فراموش نکنیم :

در جنبش آزادیخواهی ایران، علی رغم تعاریف بعضاً متضاد از چگونگی وقوع انقلاب 57 و حوادث و اتفاقات ناگوار سی ساله گذشته در یک دید کلان با نگاه به آینده و با اشتراک و پافشاری بر آرمان آزادی و حق تعیین سرنوشت ، «ما همه با هم هستیم» و این پرقدرت ترین سلاح ما در برابر توحش حاکم بر ایران است، تلاش نماییم با هشیاری، در دامهای رنگارنگ جمهوری ولایت فقیه نیافتاده و به دست خود ، خویش را خلع سلاح ننماییم.

 

به امید ایرانی آباد، آزاد و سربلند و برای تمامی ایرانیان

Advertisements

15/08/2011 - Posted by | مقاله, مقاله ی واکنشی, مقاله ی اختصاصی, جنبش سبز | , ,

هنوز دیدگاهی داده نشده است.

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: