اعلامیه ی سبز

پایگاهی برای مقالات سیاسی-اجتماعی

تحریم قاطع آری، حمله نظامی نه!

خلاصه: حمایت از تحریم های قاطع و به خصوص تحریم نفت جمهوری ولایت فقیه کمر ماشین سرکوب استبداد را خواهد شکست و زمینه را برای شکستن جو خفقان فراهم می کند. شکست جو خفقان حاکم بر کشور پایان رژیم ولایت فقیه است. سیاست راهبردی در مقطع کنونی که توسط جنبش آزادیخواهی می تواند اتخاذ گردد در شعار «تحریم قاطع آری، حمله نظامی نه»  خلاصه می گردد.

 

اعلامیه سبز: کشور عزیزمان ایران، در شرایط بسیار خطرناکی قرار گرفته است. حکومتی از اوباشان به سرپرستی روضه خوانی که ردای سلطانی پوشیده است، در هراس شبانه روزی از سرنگونی محتوم، راه بقای خویش را زبونانه در گروگان گیری ملت ایران و قماری ابلهانه بر سر هستی آن جستجو می کند.

به راستی آیا ذبح کردن منافع ملی در پای هواهای شیطانی، ترجیع بند عمر نکبت بار «سلسله آخوندیان» نیست که هر از چند گاهی تکرار می شود؟

ارتجاع و دستگاه شیطانی ولایت فقیه که دیروز بقای خویش را در ادامه جنگ و جستجوی راه قدس در حوالی کربلا یافته بود و عربده های خانمانسوز «جنگ، جنگ تا پیروزی» سر می داد ، امروز با در هم شکسته شدن سنگرهای دروغ و مشاطه گری، خویش را عریان تر از پیش در انظار مردم ایران و جهان و محاصره شده توسط آزادیخواهان درمی یابد و اینبار بقای خویش را در دست یابی به «بمب اتمی» جستجو می کند.

سوال کلیدی در این بین این است که چرا نظام ولایت فقیه رفتاری اینچنینی از خود بروز می دهد؟ و چرا همواره و در طول سالیان گذشته منافع ملی در پای هواهای شیطانی ذبح گردیده است؟ چرا این رژیم سراپا فساد موجودیت خود را در بحران تعریف کرده و از زمان برپایی آن شادی از این سرای رخت بربسته است؟

ارتجاع حرکتی به منتهی الیه بربریت است و موجودیت خویش را در همزیستی با دیگر فرهنگ ها تعریف نکرده چرا که در عرصه رقابت فرهنگی چیزی برای عرضه ندارد و از پیش بازنده است. ارتجاع از پایه با حق انتخاب انسان بیگانه است. متعلق به این دوره تاریخی نیست. انسان را موجودی تکلیف مدار می داند که موظف است به تکالیف دیکته شده گردن نهد و جالب اینجاست که در این مسیر رسالتی جهانی نیز برای خویش قائل است.

ارتجاع ولایت فقیه به زبان ساده یک هدف دارد و آن نابودی غرب و تمامی دستاوردهای بشری و حاکم کردن فرهنگ ارتجاعی خویش است که در این بین منافع ملی کشوری به نام ایران برای آن اهمیتی ندارد. نظام ولایت فقیه، ایران را به صورت وسیله ای می نگرد که ارتجاع را میزبانی می کند و با منابع سرشار می تواند اهداف جهانی آن را به پیش ببرد. در راه پیشبرد این اهداف جهانی آنچه اهمیتی ندارد سرنوشت مردم ایران است و از این رو است که اساساً چیزی به نام منافع ملی در رژیم ولایت فقیه از ابتدا ترجمه نشده است.

ارتجاع بر جهل استوار است و غرب با تمامی کاستی ها و انتقاداتی که بر آن وارد است برعقل. برخورد ارتجاع و هر آنچه بر عقل استوار است، اجتناب ناپذیر است. ارتجاع در عرصه رقابت از پیش بازنده است پس برای بقا تنها یک راه دارد و آن نابودی همه گزینه های غیر خود است. غرب به خوبی از این مهم آگاه است. ارتجاع در صورت مجهز شدن به «بمب اتمی» متوقف نمی شود بلکه جاه طلبی های خود را در سطحی وسیع تر و گسترده تر دنبال می کند. دستگاه شیطانی ولایت فقیه به مثابه غده ای سرطانی است که ایران و منطقه خاورمیانه را آلوده کرده است و در صورت دستیابی به «بمب اتمی» جهان را آلوده خواهد کرد.

رژیم استبدادی ولایت فقیه اگر پروژه اتمی را به کناری گذاشته و از جاه طلبی های منطقه ای نیز دست بردارد در واقع حکومت ایده آل غرب است. برای غرب ایده آل است ایران کشوری باشد که نقش آن در اقتصاد جهانی تنها به تولید نفت و گاز محدود شود. غرب حتی الامکان مایل نیست، حاکمیتی ملی و دموکراتیک در ایران قدرت را در اختیار گیرد چرا که در این صورت قادر است به سرعت کشورهای پیرامونی را زیر چتر خویش گرفته و قطبی اقتصادی و سیاسی در جهان ایجاد نماید که در نتیجه عرضه نفت ارزان به بازارهای جهانی را تا حد زیادی با اخلال مواجه می کند.

پرهیز کشورهای غربی در سالیان گذشته از اتخاذ سیاست قاطع در قبال ماجراجویی های تروریستی و اتمی جمهوری ولایت فقیه و تکیه بیش از حد بر سیاست تغییر رفتار، به خوبی در این راستا قابل ارزیابی است.

غرب ایران را در نقش پمپ تزریق نفت و گاز ارزان به بازارهای جهانی می خواهد و ارتجاعی که رام شده باشد بهترین گزینه برای او است. پروژه ای که بویژه پس از خرداد 76 دنبال کرده است و در این راه متاسفانه از حمایت تعدادی دلال سیاسی وطن فروش که تنها نامهایی پارسی را با خود یدک می کشند و اخیراً اتحاد غیر علنی خویش با اصلاح طلبان حکومتی را علنی کرده اند برخوردار بوده است.

آیا غرب می تواند ارتجاع را رام نماید و او را به تغییر رفتار وادار نماید؟

آنچه غرب و دلالان سیاسی و مشاطه گران و تمامی اصلاح طلبان حکومتی از درک آن عاجز هستند و در محاسبات خود آن را نادیده می گیرند، ملتی است که بیدار شده است. رژیم ولایت فقیه  چه در عرصه داخلی و چه در عرصه بین المللی راهی جز فرار به جلو ندارد. هر گونه عقب نشینی چه در عرصه داخلی و چه در عرصه بین اللملی منجر به متلاشی شدن دستگاه شیطانی ولایت فقیه به دست مردم ایران خواهد شد. کارگزاران رژیم منحوس ولایت فقیه خود بیش از هر کسی به این امر واقف هستند و فرار سرمایه از کشور و چپاول و غارت داراییهای مملکتی توسط کارگزاران این نظام منحوس و جدال باندهای درونی این نظام سراسر فریب خود موید همین نکته است. از نظام شیطانی ولایت فقیه پوسته ای بر جا نمانده است.

دست یابی به «بمب اتمی» خط قرمز غرب است. سیاست غرب  در ماههای آینده و با نزدیک شدن ارتجاع به «بمب اتمی» به ناچار از «تغییر رفتار» به سمت «تغییر رژیم» چرخش خواهد کرد. تغییری که نشانه های آن در حال بروز است.

حمایت از تحریم های قاطع و به خصوص تحریم نفت جمهوری ولایت فقیه کمر ماشین سرکوب استبداد را خواهد شکست و زمینه را برای شکستن جو خفقان فراهم می کند. شکست جو خفقان حاکم بر کشور پایان رژیم ولایت فقیه است. سیاست راهبردی در مقطع کنونی که توسط جنبش آزادیخواهی می تواند اتخاذ گردد در شعار «تحریم قاطع آری، حمله نظامی نه»  خلاصه می گردد.

ارتجاع، حرکتی به منتهی الیه بربریت و جنبش آزادیخواهی حرکتی به منتهی الیه عقلانیت است و در این بین سازش و همزیستی، مسلماً امکان پذیر نیست. سقوط رژیم ولایت فقیه محتوم است. رژیم ولایت فقیه متعلق به این دوره تاریخی نیست. یک لاشه رو به مرگ است و هیچ شانسی برای بقا ندارد. بسیار شایسته است با دستان خود آن را به گورستان تاریخ بسپاریم.

به امید ایرانی، آباد ، آزاد و سربلند و برای تمامی ایرانیان

Advertisements

13/11/2011 - Posted by | مقاله, مقاله ی واکنشی, مقاله ی اختصاصی, تحلیل روز | , , , ,

هنوز دیدگاهی داده نشده است.

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: